Мова JavaScript вже давно займає своє місце в середовищі програмування, жодна фронтенд розробка не обходиться без неї. Багато веб-фахівців користуються цією мовою щодня.
Навчання JavaScript допомагає створити найхитріші додатки та програми без особливих зусиль. Для середнього розробника ця мова – найпростіший інструмент.
Сьогодні дамо кілька порад, які полегшать роботу з JavaScript.
Оператор нульового злиття
Це абсолютно новий логічний оператор, який виконує наступну функцію: при операнді лівої частини, яка дорівнює "null" або "undefined", операнд правої частини буде повернутий.
Якщо потрібно відновити значення за замовчуванням, то можна користуватися якраз оператором нульового злиття «??» або ж "/ /".
Також можна використовувати функціональне спадкування js при поверненні до вихідного коду.
Оператор нульового злиття разом із «//» знаходиться на четвертому пріоритетному місці, безпосередньо перед ним слідує тернарний оператор.
Виглядає це так:
Promise.allSettled()
Проміс в javascript – це об'єкт, який зберігає свій стан, поточний результат та повернення.
У чому полягає допомога від Promise.allSettled()? Справа в тому, що виконання промісів можна простежити завдяки Promise.all(), але саме Promise.allSettled() допомагає відсортувати результати виконання. Тобто, цей метод показує набори промісів, можна побачити, які з них виконані, а які ні.
Працює ця функція так:
Spread-оператори
Spread-оператори поєднують масиви. Якщо потрібно об'єднати якісь об'єкти, також можна використовувати оператор Spread.
Виглядає як три точки перед змінною всередині визначення об'єкта. Але змінити сам об'єкт він не може, тільки створити копію.
Якщо раніше для цієї мети прописували javascript array, то зараз це можна зробити набагато простіше:
Опціональні послідовності
Вони скорочують код і полегшують його, вказуючи на існування значення в об'єкті. Це, так зване, доповнення до JavaScript, не дуже суттєве, але якщо потрібно спростити код, то дуже корисне.
Так як це максимально безпечний спосіб доступу до об'єктів, фронтенд-розробники користуються ним досить часто.
Ну, і javascript jquery ніхто не скасовував. Ця бібліотека з набором функцій js також допомагає зі спрощенням коду, що скорочує роботу з будь-яким елементом DOM.
Як працює опціональна послідовність, можна побачити на такому прикладі:
Динамічний імпорт
Динамічний імпорт дозволяє завантажувати модулі асинхронно, тобто розщеплювати код. Таку роботу можна проводити і за допомогою інструментів збирання.
Динамічний імпорт працює у звичайних скриптах, він вимагає вказівки script type="module".
По суті, це відбувається так:
Деструктуризація об'єкту
Суть деструктуризації об'єктів полягає в розпаковуванні значення об'єкта. Це синтаксис, який розпаковане значення записує у нову перемінну зі спрощеним кодом.
Деструктуризація js розбиває об'єкти або масиви на змінні при присвоєнні, тому такий лайфхак буде корисний при більш складних процесах.
Хоча код JavaScript не такий вже й складний, але деякі секрети під час роботи з ним використовувати буде корисно.
У будь-якому випадку ці лайфхаки стануть у нагоді, якщо ви використовуєте функціональне програмування javascript.
На курсах розробників в Академії IT STEP навчають не тільки створювати повноцінне програмне забезпечення, але й використовувати лайфхаки в програмуванні, які стануть у нагоді в майбутньому професійному програмісту.
Записатися на курси програмування можна тут. Ментори - майстри своєї справи, проведуть вас у світ програмування та допоможуть здобути прибуткову та популярну професію!