Комп'ютерні ігри сьогодні стали більш орієнтованими на користувача та затребуваними, ніж кілька років тому. Причиною цього стала можливість не тільки грати в них, але й заробляти. Що ж потрібно любителю пограти в Доту, щоб стати ще й розробником ігор, який добре зароблятиме?
5 порад ігроманам, як перетворити їхнє захоплення на заробіток
Набути досвіду у створенні ігор
Багато гравців думають над тим, щоб створювати комп'ютерні ігри самостійно. Звісно, для цього потрібні певні навички. Для початку потрібно трохи прокачати себе в програмуванні, а значить, необхідно піти вчитися на курси програмування. Далі - потрібно підготуватися до реальної розробки гри, дізнатися про ситуацію на ринку ігор, визначивши, що зараз популярно, а що - ні. Розробникам ігор, що починають, корисною буде реєстрація на форумах для геймерів і веб-розробників, де перші діляться враженнями від ігор, а другі порадами щодо їх створення.
Отримати навички роботи в Unreal Engine або Unity
Наступним етапом буде набуття навичок у роботі з середовищем розробки ігор. Unreal Engine та Unity – найзручніші для новачків. Ці два ігрові движки найширше використовуються при створенні практично всіх видів ігор, оскільки вони підтримуються на більш ніж 20 ігрових пристроїв, починаючи від смартфона і закінчуючи складними ігровими консолями. У Комп'ютерній Академії STEP діти з малого віку вивчають розробку ігор, тому якщо ви хочете подарувати професію своїй дитині - кращого варіанту, ніж Мала Комп'ютерна Академія - не знайти.
Дізнатися, що таке системи GIT та база даних
Файлова система GIT з можливістю зчитування даних безпосередньо з різних баз даних займає одне з найголовніших місць під час розробки гри. Без знань у цій сфері дані вашої гри не будуть збережені та перенесені до загального користування.
GIT – одна з найкращих та найпродуктивніших систем управління версіями з розподіленою архітектурою. Вона має відкритий вихідний код, тому практикуватися на ній буде гарним початком для того, щоб здобути професію розробник ігор.
Навчитися працювати у команді
Треба розуміти, що створення гри не полягає тільки в написанні коду, це робота всієї команди. Безліч людей задіяні в одному проекті:
- геймдизайнери;
- аніматори;
- художники;
- веб-дизайнери;
- письменники та копірайтери;
- тестувальники та інші.
З усіма потрібно вміти знаходити спільну мову.
Вивчити основи методології програмування ООП
ООП (об'єктно-орієнтоване програмування) - це процес перетворення програми на прості блоки, якими можна керувати та спрощувати їх завдяки їхнім даним. Його методологія полягає в сукупності взаємодіючих об'єктів, тих самих блоків.
Програмування ООП має властивість зробити складну програму простішою і зрозумілішою за рахунок розбивання її на об'єкти, які відносяться кожен до свого класу, а класи утворюють ієрархію спадкування. ООП використовують під час створення гри, оскільки за його застосуванні можна домогтися зменшення кількості багів у грі, а код стає структурованішим.
А ще за допомогою ООП персонажі гри виглядають реальніше.
Що краще Unreal Engine чи Unity?
На даний момент найбільше порівнюють два популярних двигуна: UE4 і Unity5. У чому їх принади? В одному – реальність персонажів та крутість графіки, у другому – простота використання. Багато розробників не можуть зважитися, що для них важливіше - кінцевий результат у вигляді красивої картинки, але при цьому більше витраченого часу, або менше витрачених сил і годин, але простіша гра.
У кожному з цих двигунів є свої плюси та мінуси. Нині ми їх розглянемо.
Unreal Engine – це безкоштовне та зручне середовище для створення ігор. Великий плюс використання unreal engine 4 – те, що гру можна створити майже без коду. Для створення великої об'ємної гри, звичайно, знадобиться знання С++, що трохи поступається Unity.
У Unreal Engine графіка краща за замовчуванням, але, якщо розробник - професіонал, він зможе в грі навести красу на будь-якому движку. При створенні гри через Unreal Engine ефекти виходять відмінними і по нескладному механізму.
Unity - старий добрий двигун, якому довіряють мільйони. У Unity немає підтримки оновлень версій, тому гра буде працювати на тій версії, на якій написана. Але це має й плюси: немає багів після оновлень.
Однозначно для новачків у сфері розробки підходить саме це середовище, так як воно явно простіше у використанні і пишеться мовою С#, яка легша, ніж С++.
Ще для новачків приємний бонус – у Unity чудова підтримка, не доводиться шукати на форумах розробників і чекати, доки дадуть відповіді.
Скільки заробляє розробник ігор?
Професія розробник ігор включає у собі деякі ієрархічні поняття. Подивимось, скільки заробляє розробник ігор.
Якщо брати середнє значення, то в Україні розробник ігор отримує 47 500 грн на місяць. Це дані із сайтів пошуку роботи. Саме таку суму готові платити середньому програмісту за розробку ігор.
Розробникам-початківцям пропонують менше – від 20000 грн. Але це виправдано, оскільки вкладені кошти в розробку гри не можуть бути втрачені через недосвідченого фахівця.
Програміст з досвідом від 3 років та зі знанням HTML, CSS, JavaScript та Python може отримувати 30000-40000 грн.
За ієрархією розробники ігор діляться на джуніорів, міддлів та сеньйорів, де перші – це новачки, другі – досвідчені, а треті – керівні програмісти. Зарплата останніх може становити і понад 60 000 грн на місяць. Це залежить від їхнього досвіду та від того, наскільки велика компанія, на яку вони працюють.
Чи реально вивчитися на розробника ігор самостійно?
Чисто теоретично - це цілком можливо, але займе набагато більше часу, ніж, якщо вчитися у хорошого фахівця або на крутих курсах програмування.
Звичайно, це дешевше, та й безкоштовних вебінарів зараз повно, але разом із тим можна вбити час, так нічого й не навчившись.
Тому найкращий варіант – це піти вчитися на розробника ігор, отримувати підтримку від менторів, практикуватися на реальних ситуаціях та об'єктах та йти заробляти гроші якнайшвидше.
Адже якщо не ти створиш гру – її створить хтось інший.