Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Black Friday

знижки на курси до 50%

06

дн

19

год

44

хв

ШАГ логотип

Як здобути професію розробника ігор?

ITSTEP Academy

Програмування

01.08.2022

2148 переглядів

Комп'ютерні ігри сьогодні стали більш орієнтованими на користувача та затребуваними, ніж кілька років тому. Причиною цього стала можливість не тільки грати в них, але й заробляти. Що ж потрібно любителю пограти в Доту, щоб стати ще й розробником ігор, який добре зароблятиме?

5 порад ігроманам, як перетворити їхнє захоплення на заробіток

Набути досвіду у створенні ігор

Багато гравців думають над тим, щоб створювати комп'ютерні ігри самостійно. Звісно, ​​для цього потрібні певні навички. Для початку потрібно трохи прокачати себе в програмуванні, а значить, необхідно піти вчитися на курси програмування. Далі - потрібно підготуватися до реальної розробки гри, дізнатися про ситуацію на ринку ігор, визначивши, що зараз популярно, а що - ні. Розробникам ігор, що починають, корисною буде реєстрація на форумах для геймерів і веб-розробників, де перші діляться враженнями від ігор, а другі порадами щодо їх створення.

Отримати навички роботи в Unreal Engine або Unity

Наступним етапом буде набуття навичок у роботі з середовищем розробки ігор. Unreal Engine та Unity – найзручніші для новачків. Ці два ігрові движки найширше використовуються при створенні практично всіх видів ігор, оскільки вони підтримуються на більш ніж 20 ігрових пристроїв, починаючи від смартфона і закінчуючи складними ігровими консолями. У Комп'ютерній Академії STEP діти з малого віку вивчають розробку ігор, тому якщо ви хочете подарувати професію своїй дитині - кращого варіанту, ніж Мала Комп'ютерна Академія - не знайти.

Дізнатися, що таке системи GIT та база даних

Файлова система GIT з можливістю зчитування даних безпосередньо з різних баз даних займає одне з найголовніших місць під час розробки гри. Без знань у цій сфері дані вашої гри не будуть збережені та перенесені до загального користування.

GIT – одна з найкращих та найпродуктивніших систем управління версіями з розподіленою архітектурою. Вона має відкритий вихідний код, тому практикуватися на ній буде гарним початком для того, щоб здобути професію розробник ігор.

Навчитися працювати у команді

Треба розуміти, що створення гри не полягає тільки в написанні коду, це робота всієї команди. Безліч людей задіяні в одному проекті:

  • геймдизайнери;
  • аніматори;
  • художники;
  • веб-дизайнери;
  • письменники та копірайтери;
  • тестувальники та інші.

З усіма потрібно вміти знаходити спільну мову.

Вивчити основи методології програмування ООП

ООП (об'єктно-орієнтоване програмування) - це процес перетворення програми на прості блоки, якими можна керувати та спрощувати їх завдяки їхнім даним. Його методологія полягає в сукупності взаємодіючих об'єктів, тих самих блоків.

Програмування ООП має властивість зробити складну програму простішою і зрозумілішою за рахунок розбивання її на об'єкти, які відносяться кожен до свого класу, а класи утворюють ієрархію спадкування. ООП використовують під час створення гри, оскільки за його застосуванні можна домогтися зменшення кількості багів у грі, а код стає структурованішим.

А ще за допомогою ООП персонажі гри виглядають реальніше.

Що краще Unreal Engine чи Unity?

На даний момент найбільше порівнюють два популярних двигуна: UE4 і Unity5. У чому їх принади? В одному – реальність персонажів та крутість графіки, у другому – простота використання. Багато розробників не можуть зважитися, що для них важливіше - кінцевий результат у вигляді красивої картинки, але при цьому більше витраченого часу, або менше витрачених сил і годин, але простіша гра. 

У кожному з цих двигунів є свої плюси та мінуси. Нині ми їх розглянемо.

Unreal Engine – це безкоштовне та зручне середовище для створення ігор. Великий плюс використання unreal engine 4 – те, що гру можна створити майже без коду. Для створення великої об'ємної гри, звичайно, знадобиться знання С++, що трохи поступається Unity.

У Unreal Engine графіка краща за замовчуванням, але, якщо розробник - професіонал, він зможе в грі навести красу на будь-якому движку. При створенні гри через Unreal Engine ефекти виходять відмінними і по нескладному механізму.

Unity - старий добрий двигун, якому довіряють мільйони. У Unity немає підтримки оновлень версій, тому гра буде працювати на тій версії, на якій написана. Але це має й плюси: немає багів після оновлень.

Однозначно для новачків у сфері розробки підходить саме це середовище, так як воно явно простіше у використанні і пишеться мовою С#, яка легша, ніж С++.

Ще для новачків приємний бонус – у Unity чудова підтримка, не доводиться шукати на форумах розробників і чекати, доки дадуть відповіді.

Скільки заробляє розробник ігор?

Професія розробник ігор включає у собі деякі ієрархічні поняття. Подивимось, скільки заробляє розробник ігор.

Якщо брати середнє значення, то в Україні розробник ігор отримує 47 500 грн на місяць. Це дані із сайтів пошуку роботи. Саме таку суму готові платити середньому програмісту за розробку ігор.

Розробникам-початківцям пропонують менше – від 20000 грн. Але це виправдано, оскільки вкладені кошти в розробку гри не можуть бути втрачені через недосвідченого фахівця.

Програміст з досвідом від 3 років та зі знанням HTML, CSS, JavaScript та Python може отримувати 30000-40000 грн.

За ієрархією розробники ігор діляться на джуніорів, міддлів та сеньйорів, де перші – це новачки, другі – досвідчені, а треті – керівні програмісти. Зарплата останніх може становити і понад 60 000 грн на місяць. Це залежить від їхнього досвіду та від того, наскільки велика компанія, на яку вони працюють.

Чи реально вивчитися на розробника ігор самостійно?

Чисто теоретично - це цілком можливо, але займе набагато більше часу, ніж, якщо вчитися у хорошого фахівця або на крутих курсах програмування.

Звичайно, це дешевше, та й безкоштовних вебінарів зараз повно, але разом із тим можна вбити час, так нічого й не навчившись.

Тому найкращий варіант – це піти вчитися на розробника ігор, отримувати підтримку від менторів, практикуватися на реальних ситуаціях та об'єктах та йти заробляти гроші якнайшвидше.

Адже якщо не ти створиш гру – її створить хтось інший.
 



Автор:

Редакція Компьютерної Академії IT STEP

Програмування

Графіка та дизайн

Маркетинг

Майстер клас

ТОП-10 найбільш затребуваних професій на дистанційній роботі у 2023 році

Світ змінюється з неймовірною швидкістю. Недавні події, такі як глобальні пандемії та технологічний бум, надали величезний вплив на ринок праці, прискорюючи перехід до цифрової економіки та трансформацію звичних робочих просторів.

Світ змінюється з неймовірною швидкістю. Недавні події, такі як глобальні пандемії та технологічний бум, надали величезний вплив на ринок праці, прискорюючи перехід до цифрової економіки та трансформацію звичних робочих просторів. Згідно з багатьма дослідженнями, дистанційна робота не лише стає новим стандартом, але й, можливо, залишиться ключовим елементом багатьох галузей у майбутньому. З такою різкою зміною пейзажу зайнятості багато професій, які раніше вважалися "офісними", сьогодні активно переходять в онлайн. Для тих, хто шукає ро

ШАГ логотип

Soft skills

Програмування

Пробний урок

Проблеми, з якими зіштовхуються початківці, коли вивчають програмування

Багато починаючих програмістів зіштовхуються з труднощами та питаннями, які можуть здатися непереборними на перший погляд. Можливо, ви відчуваєте затруднення з розумінням складних концепцій

Багато починаючих програмістів зіштовхуються з труднощами та питаннями, які можуть здатися непереборними на перший погляд. Можливо, ви відчуваєте затруднення з розумінням складних концепцій, загубилися в великому обсязі інформації, або, може бути, у вас виникли сумніви в своїх здібностях. Не хвилюйтеся, всі ці проблеми є природними на початковому етапі вивчення програмування. У цій статті ми намагатимемося допомогти вам розібратися з можливими проблемами та надамо практичні поради, які допоможуть вам подолати ці труднощі. Ми переконан

ШАГ логотип

Графіка та дизайн

10 сайтів для заробітку графічного дизайнера

Графічний дизайн - це творче та затребуване мистецтво, яке може приносити великий дохід. У цій статті ми розглянемо 10 популярних платформ, які пропонують дизайнерам унікальні можливості продажу своїх творінь.

Графічний дизайн - це творче та затребуване мистецтво, яке може приносити великий дохід. У цій статті ми розглянемо 10 популярних платформ, які пропонують дизайнерам унікальні можливості продажу своїх творінь. Від сайтів, що спеціалізуються на графічних дизайнах, до маркетплейсів із широким спектром категорій – кожна платформа надає дизайнеру зручні інструменти та потрібну аудиторію. На цих платформах дизайнери можуть продавати свої роботи у вигляді графічних елементів, ілюстрацій, шаблонів, логотипів та багато іншого. Будь-яка платфор

ШАГ логотип

Soft skills

Програмування

Побудова та розуміння алгоритмів: крок за кроком для новачків

Алгоритми відіграють ключову роль у світі програмування. Це фундаментальні інструменти для вирішення завдань та створення програм. Незалежно від вашого досвіду, уміння створювати ефективні алгоритми – невід'ємна навичка для програміста.

Алгоритми відіграють ключову роль у світі програмування. Це фундаментальні інструменти для вирішення завдань та створення програм. Незалежно від вашого досвіду, уміння створювати ефективні алгоритми – невід'ємна навичка для програміста. Крім програмування, алгоритми застосовуються в багатьох областях, починаючи від управління бізнес-процесами до побудови маркетингових стратегій. Без ефективних алгоритмів складно уявити сучасний світ технологій. Алгоритми дозволяють програмістам вирішувати завдання ефективніше та оптимізуват

ШАГ логотип

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності