Блокчейн - технологія не сьогоднішнього дня, вона була придумана дуже давно, але визнана лише в 2008-му році, і то - тільки для криптовалюти Біткоін.
Що таке блокчейн? Блокчейн – це простими словами ціла система даних, створена за принципом застосування децентралізації обліку документів та інших об'єктів. Система не перебуває під чиєюсь юрисдикцією чи, наприклад, влади однієї країни або банку.
Як працює блокчейн? Оскільки блокчейн складається з бази даних, збудованої в ланцюжок блоками, то нею дуже легко керувати. Кожен блок має інформацію про попередній та наступний блок. По суті, це записи про угоди, транзакції та інші дії з даними. Будь-який користувач може додати новий блок шляхом майнінгу. При додаванні нового блоку учасники мережі підтверджують транзакцію. Транзакції з перекладу, передачі чи купівлі/продажу навіть того самого Біткоіна можуть бачити всі охочі, але без посередників – у чому й суть децентралізації. Цікаво, що змінювати дані блоків не можна, можна лише додати новий блок, що робить блокчейн максимально прозорим та не корупційним.
Але не Біткоїном єдиним! Технології Blockchain можуть використовуватись і по-іншому. Сьогодні функціонал децентралізованої мережі не обмежується криптовалютою, а використання блокчейн знаходить попит і в інших сферах діяльності. Наприклад, можна децентралізувати інформацію про тварин у зоопарку, можна використовувати метод блокчейну для кав'ярні та інших закладів харчування. Які ще існують методи застосування цього дива 21-го століття?
Гра Back to Earth
Цікава та захоплююча гра, заснована на віртуальній реальності. Вона використовується на різних платформах: від мобільних до стаціонарних.
Суть гри – порятунок людства, що залишилося в живих, яке спіткав Апокаліпсис у вигляді зомбі-тварин. Усі, хто живий, рятує себе як може у рамках гри.
Інструмент сторітелінгу та блокчейн розробка дозволяють за допомогою токена StarCredits розпочати гру, купувати функції та визначати хід дій у грі. Гра має попит у багатьох досвідчених геймерів і новачків у гейм-індустрії. І ті, й інші відзначають легкість використання блокчейн.
Віртуальний світ Bitnation
Блокчейн технологія Pangea використовується компанією Bitnation з 2014 року. Компанія створила новий віртуальний світ нашої планети на доказ того, що світ без воєн та злочинності існує. В Bitnation можна оселитися, зареєструватися, як громадянин, і навіть одружитися та завести дітей.
Bitnation дозволяє заснувати свою країну чи націю в електронній формі. На сьогоднішній день у цій децентралізованій системі «живуть» понад 20 000 жителів, які мають приналежність до 500 націй.
Система купівлі медичного канабісу CannabisCoin
У США є аптеки, де можна купити марихуану за токени. Нічого дивного, просто підкріплення криптовалюти фізичним активом. Система CannabisCoin працює злагоджено і робить прибуток на покупці медичного канабісу. Вартість одного токена дорівнює одному граму препарату, що в еквіваленті на валюту США – десь близько 20 доларів.
У майбутньому, очевидно, вартість токена змінюватиметься відповідно до вартості грама канабісу.
Валюта Evan Coin
Власна валюта – що може бути більш ексклюзивним? З Evan Coin це стало можливим. Винахідник та фінансист Еван Продром продумав цілу децентралізовану схему валютних транзакцій на блокчейн платформі.
Один Еван-Коїн стояв з початку його створення 45 доларів США, але визначати вартість своєї валюти власник Evan Coin може сам. Придумавши продавати свій час, програміст не помилився, і тепер година його роботи коштує 1-2 Evan Coin.
Оцифрувати свій час - ось що можна зробити з технологією Blockchain.
Валюта Азії MonaCoin
Аніме-валюта MonaCoin користується неймовірним попитом у Східній Азії. У банках та магазинах Японії валютою можна розрахуватися з картки-кредитки онлайн та офлайн.
Спеціальні програми на телефон дають можливість безперебійно «носити» валюту при собі, а також покращують якість користування та отримують для видавців валюти нову цільову аудиторію.
Сервіси послуг та багато закладів громадського харчування давно вже перейшли на MonaCoin і приймають від клієнтів перекази в цій цифровій валюті, що базується на технології блокчейн.
Проект Halal на базі Qtum
Halal (Халяль) популярний серед мусульман. Це система, що визначає шлях будь-якого продукту чи товару до споживача.
Halal у перекладі означає «дозволяючий, не гріховний», протилежний слову харам (гріх). Щось подібне до івритського «кошерний», тобто той, що дозволяє.
В ісламі споживання дозволених продуктів харчування та косметики – це одвічна проблема з позначенням походження та інших релігійних деталей. А проект Halal на базі Qtum дозволяє навіть провести інгредієнти продуктів від виробника до покупця. Все розраховано на платформі блокчейн.
Jesus Coin у MyEtherWallet
Досить цікава система – продаж індульгенцій дистанційно. Власники ідеї проводять переговори з церквами світу, щоб ті проводили індульгенції з парафіянами на відстані, адже багато хто просто не може приїхати до них самостійно.
Вкладення в цю валюту в гаманці MyEtherWallet - це хоч і сатирична дія, але вона цілком розвивається. Невідомо, чи надовго Jesus Coin протримається на ринку валют, але розроблена вона на блокчейні досить непогано.
Бонусна система Nucleus.Vision
Якщо ви не знаєте, чого ви хочете або вам ніколи вибирати - ви клієнт компанії Nucleus.Vision. Компанія розробила спеціальний «допоміжник» для ухвалення рішень. Людина, що має підключення до Nucleus.Vision, фіксується з появою в децентралізованій мережі. Це може бути як кафе, так і магазин спортивних товарів.
Завдяки ідентифікатору ION програма зчитує інформацію про потенційного клієнта з усіх його облікових записів у соцмережах та інших доступних не конфіденційних даних, та пропонує «потрібний» йому товар. Найчастіше покупець його і вибирає, тому що він розрахований з його переваг та побажань, виражених свого часу в мережі інтернет.
При купівлі запропонованого товару клієнт отримує бонуси NCASH, якими він може розплатитися наступного разу в цьому закладі, або ж у закладах системи Nucleus.Vision.
Це непогано допомагає і покупцям, і власникам магазинів, які більше розуміють споживчі потреби, аніж піднімають рівень продажів у закладі.
Валюта в клубах 18+ The Legends Room
Відомий стриптиз-клуб у Лас-Вегасі The Legends Room перед своїм відкриттям запустив валюту, назва якої походить від назви клубу – Lgd. Вартість 1 Lgd - 0,3 долара. За неї можна придбати приватний стриптиз, замовити кімнату на двох, компанію та інші послуги. Існують і послуги ВІП, за які потрібно заплатити 5000 Lgd.
Суть цієї валюти – приватність та анонімність. Адже кошти списуються не зі звичайної банківської картки, а з рахунку Lgd, про який може ніхто не знати.
Освітня система Odem
Внутрішні токени блокчейн розробки дозволяють оплачувати навчання на платформі Odem безпосередньо викладачам, які постійно підвищують кваліфікацію та вдосконалюються у викладацьких навичках. Суть такої освіти на платформі Odem – зробити навчання більш доступним та прозорішим, що й вийшло у творців.
Майбутнє за блокчейн
Купівля індульгенції та підбір необхідних споживачеві продуктів – це не кінець. На базі технології блокчейн створюються нові програми, і вони будуть створюватися далі. Оскільки децентралізація процесів – зручна та проста дія, що допомагає зробити те, чого не дозволяє досягти звичайна банківська валюта, попит на об'єкти блокчейн зростатимуть серед звичайних користувачів мережі інтернет.