Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Копайте глибше і не стійте на місці. 6 фреймворків та бібліотек, які прокачують навички у Javascript

IT Step

Програмування

21.09.2022

703 перегляда

Що таке фреймворк

Списували домашні завдання у школі? Наприклад алгебру чи геометрію? Чудово.

 

Розумники вирішували завдання з нуля. Витрачали купу часу, підбирали формули та шукали альтернативні рішення (були й такі). Аналогічно і програміст пише код JS з нуля.

 

Хто хотів погуляти, посидіти зайву годинку за комп'ютером або не встигав через танці та художку, іноді (або частіше) «брав ідею» у однокласника, який уже вирішив завдання. Дивився відповідь та робив по-своєму.


 

Для фреймворків схема та сама. Це набір бібліотек та шаблонів для програмування. Розробник складає їх у продукт (сайт, мобільний додаток, елемент UI), як Lego.

 

Чому використовують фреймворки — аналогічно з вирішенням завдань у школі. Це швидко, схема перевірена та безпечна. Відмінник робить завжди правильно, чи не так?

 

Використовувати лише бібліотеку замість фреймворку — як читати лише одного автора. Цікаво, але для спілкування з оточуючими недостатньо словарного запасу. 

 

Тому на бібліотеках пишуть інші фреймворки, додають функції та макети. А ось їх уже комбінують та використовують у практичних завданнях.

Vue

Vue.js – це безкоштовна Javascript-платформа з відкритим кодом для адаптивних програм.

 

Суть відкритого коду в користі для спільноти. Замість закритого майданчика, де над продуктом працюють лише розробники, приєднується співтовариство: знаходять баги, помилки, покращують код. Продукт розвивається швидше.

 

Vue складається з головної бібліотеки для представлення шару і допоміжних бібліотек для оптимізації односторінкових сайтів.

Приклад коду для форми замовлення на Vue.

 

Vue використовують для Landing Page. Швидкість та гнучкість програми збережена, незважаючи на маленькі розміри фреймворку – не більше 20 КБ. Розміри для Angular – мінімум 55 КБ, а для React – від 100 КБ. За рахунок цього Vue виграє за продуктивністю.

 

Vue.js простіше з точки зору API та дизайну. Веб-розробник працює швидше – простий односторінковий сайт без переходів та анімацій створюється за день.

 

Повне керівництво.

 

React

React.js — JavaScript-бібліотека розробників Facebook. Теж із відкритим кодом.

 

Про Реакті часто говорять, як про фреймворк. Хоча це не так. І ось чому.

 

У роботі React використовує компоненти та стани, а не базу з бібліотек (як у фреймворку). Компонент – елемент конструктора. Кожен із них наділений своєю логікою та структурою, і додається до коду кілька разів (якщо елементи копіюють). А стан – місце, де зберігаються змінні програми. Наприклад, інформація із запиту «Як схуднути» на сайті фітнес-тренера.

 

З компонентами (блоками) та станами (сховищем) розробник будує елементи програмного інтерфейсу. Наприклад, форму зворотного зв'язку чи вікно замовлення товару в інтернет-магазині.

Facebook частково розроблено на React.

 

Блоки не працюють самі, як у фреймворку. Їх переносять на допоміжний інструмент: Typescript, Redux чи Jest.

 

Документація бібліотеки

Angular

В одній публікації виявили, що Angular – це фреймворк із фреймворками. Масло масляне! У фреймворків не може бути своїх підсистем. Якщо пишеться нова програма на бібліотеках JS, це новий фреймворк.

 

Angular працює за принципом form-based. Форма — структура, в яку користувач вводить інформацію, а потім відправляє до бази даних (Back-end). Наприклад, форма замовлення дзвінка на сайті будівельної компанії.

Приклад архітектури Angular для програм To-do List. Якщо програма розробляється з нуля, то до Angular додають рішення full-stack, як Mean.io (node.js, Angular, MongoDB, Express).

 

Angular пропонує розробнику набір шаблонів для таких форм. Залишається адаптувати під завдання.

 

Також, Angular часто використовують разом з Bootstrap (бібліотекою HTML і CSS шаблонів) для UI — інтерфейсу користувача. На фреймворку створюється макет, а Bootstrap упаковує в кольори та форми.

 

Документація фреймворку містить не лише рекомендації щодо розробки, а й гайд зі стилізації.

 

Angular material

Перелік компонентів mobile Angular User Interface (UI).

 

Спільнота доповнює фреймворк новими бібліотеками, на зразок Material. Це шаблони для веб-сайтів та програм. Особливість компонентів у цьому, що вони доповнюють головну бібліотеку Angular. А програми однаково виглядають на екрана ПК та мобільних пристроїв.

 

Керівництво Material

Ionic

Для мобільного додатку замість Ангуляра та Material спробуйте Ionic. Це фреймворк із вбудованою бібліотекою, на зразок Bootstrap: картки, кнопки, поля введення та інші елементи. Елементи адаптуються для iOS і Android, так і налаштовуються під завдання розробника.

Приклад коду та готового рішення для календаря на іоніці. Цей та інші приклади дивіться на сайті https://ionic.io/framework

 

Головний плюс, який відзначили розробники — швидкість виробництва продуктів. Програміст пише код у браузері ПК, версії адаптуються під всі телефони, доступні готові UI-компоненти та плагіни. Спробуйте самі.

 

Ось гайд.

 

Protractor

Фреймворк розроблено для тестування продуктів перед презентацією користувачеві. Комплексне тестування перевіряє, чи відповідає програма запитам юзера: чи працює скролл, відкриваються вкладки, з'являється меню, якщо клікнути на іконку та інше.

Інструменти в протракторі не впливають на код, а імітують взаємодію з продуктом у Google Chrome, Mozilla та інших браузерах.

 

У Комп'ютерній Академії IT STEP студенти витрачають на базу JS 15-20 відсотків курсу. Решта – поглиблення в Angular, React та інші інструменти Javascript.

 

З таким підходом Веб-розробник розуміє слабкі місця продукту, який фреймворк використовувати та як полегшити життя клієнту, не використовуючи сухий Javascript. А знання обміняти на грошові одиниці.


Переходь на сторінку курсу «Front-end розробка онлайн», знайомся з програмою навчання та забирай бонуси.



Автор:

IT Step

IT Step

Soft skills

Програмування

Графіка та дизайн

Маркетинг

ТОП-10 найбільш затребуваних професій на дистанційній роботі у 2023 році

Світ змінюється з неймовірною швидкістю. Недавні події, такі як глобальні пандемії та технологічний бум, надали величезний вплив на ринок праці, прискорюючи перехід до цифрової економіки та трансформацію звичних робочих просторів.

Світ змінюється з неймовірною швидкістю. Недавні події, такі як глобальні пандемії та технологічний бум, надали величезний вплив на ринок праці, прискорюючи перехід до цифрової економіки та трансформацію звичних робочих просторів. Згідно з багатьма дослідженнями, дистанційна робота не лише стає новим стандартом, але й, можливо, залишиться ключовим елементом багатьох галузей у майбутньому. З такою різкою зміною пейзажу зайнятості багато професій, які раніше вважалися "офісними", сьогодні активно переходять в онлайн. Для тих, хто шукає ро�

ШАГ логотип

Soft skills

Програмування

Проблеми, з якими зіштовхуються початківці, коли вивчають програмування

Багато починаючих програмістів зіштовхуються з труднощами та питаннями, які можуть здатися непереборними на перший погляд. Можливо, ви відчуваєте затруднення з розумінням складних концепцій

Багато починаючих програмістів зіштовхуються з труднощами та питаннями, які можуть здатися непереборними на перший погляд. Можливо, ви відчуваєте затруднення з розумінням складних концепцій, загубилися в великому обсязі інформації, або, може бути, у вас виникли сумніви в своїх здібностях. Не хвилюйтеся, всі ці проблеми є природними на початковому етапі вивчення програмування. У цій статті ми намагатимемося допомогти вам розібратися з можливими проблемами та надамо практичні поради, які допоможуть вам подолати ці труднощі. Ми переконан�

ШАГ логотип

Графіка та дизайн

10 сайтів для заробітку графічного дизайнера

Графічний дизайн - це творче та затребуване мистецтво, яке може приносити великий дохід. У цій статті ми розглянемо 10 популярних платформ, які пропонують дизайнерам унікальні можливості продажу своїх творінь.

Графічний дизайн - це творче та затребуване мистецтво, яке може приносити великий дохід. У цій статті ми розглянемо 10 популярних платформ, які пропонують дизайнерам унікальні можливості продажу своїх творінь. Від сайтів, що спеціалізуються на графічних дизайнах, до маркетплейсів із широким спектром категорій – кожна платформа надає дизайнеру зручні інструменти та потрібну аудиторію. На цих платформах дизайнери можуть продавати свої роботи у вигляді графічних елементів, ілюстрацій, шаблонів, логотипів та багато іншого. Будь-яка платфор

ШАГ логотип

Soft skills

Програмування

Побудова та розуміння алгоритмів: крок за кроком для новачків

Алгоритми відіграють ключову роль у світі програмування. Це фундаментальні інструменти для вирішення завдань та створення програм. Незалежно від вашого досвіду, уміння створювати ефективні алгоритми – невід'ємна навичка для програміста.

Алгоритми відіграють ключову роль у світі програмування. Це фундаментальні інструменти для вирішення завдань та створення програм. Незалежно від вашого досвіду, уміння створювати ефективні алгоритми – невід'ємна навичка для програміста. Крім програмування, алгоритми застосовуються в багатьох областях, починаючи від управління бізнес-процесами до побудови маркетингових стратегій. Без ефективних алгоритмів складно уявити сучасний світ технологій. Алгоритми дозволяють програмістам вирішувати завдання ефективніше та оптимізуват

ШАГ логотип

Online ITStep

Цікаво переглянути історії наших випускників?

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності