Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Як знайти час, щоб поєднати роботу та навчання - корисні поради

IT STEP

Soft skills

18.10.2022

295 переглядів

У статті розглядаємо поради, як балансувати між роботою та навчанням в IT. Щоб керівник поважав ще більше, ви рухались кар’єрною сходинкою вгору на робочому місці або успішно закінчили навчання та увійшли до IT.

Спробуйте застосовувати ці прийоми один за одним у будь-якому порядку. І навіть однієї поради вистачить, щоб виділити 2-3 години на тиждень для навчання.

Не скаржтесь на поєднання роботи та навчання

Нікому не говоріть, що вам складно: піти на роботу після пар, робити домашку. За жалем ви втрачаєте час, який могли б зайняти навчанням. А в інших людей і власних проблем вистачає.

Натомість хваліть за пройдені кроки самостійно: «Сьогодні прокинувся на 15 хвилин раніше і повторив тему. Можна спокійно йти на роботу і не думати, що втратив важливі для тези після лекції. Я — молодець».

Промовляйте це як мантру щоранку або після виконаного завдання, незалежно від складності: від «відкрив сайт з курсом» до «закінчив навчання до 00:00, йду спати».

Навчайтеся потроху, але щодня

З понеділка по п'ятницю ви працюєте. Стандартний 8-годинний робочий день. Часу на навчання у такому бурхливому графіку не залишається. Ви шукаєте альтернативу: «Незабаром субота. Я спокійно сяду та пройду за 3-4 години відразу кілька тем курсу. Виконаю практичні завдання і вільний до наступних вихідних». І це погана альтернатива з однієї причини.

Згадайте перше відвідування спортзалу. Прогресивне тренування — ви постарались та виконали вправи на все тіло. Заряджені мотивацією чекаєте наступного тренування.

Ранок після тренування починається так: «Як же все болить. Чекаємо на ліфт, і не рухаємося. Сходи — сьогодні це не про нас». Після перетренованості, болю у м’язах, мотивація потроху згасає. А ви відкладаєте спортзал на потім. 

І потім настає через пару місяців, чи забувається.

 

Крива навчання — зробити все за день

Так і із навчанням. Ви вивчите кілька тем за день — навантажуєте мозок, як все тіло на першому тренуванні. Мозок перетрудився, отримав мікротравми, говорячи мовою спортсменів. 

Вчитися один день — неефективно і на думку вчених з університету Луїзіани. Вони виявили, що на вивчення нового матеріалу потрібно витрачати від 30 до 50 хвилин на день. Після 50 хвилин мозок не сприймає нового.

 

Крок за кроком ви будуєте лінію прогресу.

Вихід — виділіть 30-50 хвилин на навчання, але щодня. Якщо їх немає — звільніть час: приготуйте вечерю заздалегідь, на роботу доберіться автобусом замість пішої прогулянки. А із собакою погуляють родичі.

 

Спробуйте розділити день навчання на кілька етапів. Наприклад — вранці та ввечері

Вчора ви лягли вчасно, отже вранці — свіжі та бадьорі. Голова ще не забита робочою рутиною, інформація сприймається краще.

Наприклад, графік навчання в Комп'ютерній Академії IT STEP побудований так, щоб ви змогли навчатися вранці та ввечері до 3 разів на тиждень, залежно від обраної програми та форми навчання.

 

Графік онлайн стаціонару для студентів курсів.

Якщо вам не підходить розподіл на ранок-вечір, спробуйте інші варіанти: вранці і в обід, після роботи і перед сном, до та після прогулянки.

Плануйте життя

Доки ви не стежите за часом, вільної хвилинки завжди немає:

  • Собака гуляє колись годину, а може й дві.

  • На сніданок пішло 40 хвилин.

  • Із друзями після роботи пішли до кафе. Витратили півтори-дві години на розмови про те, що робити на вихідних чи якийсь із фільмів Marvel вдався.

  • Колега надіслав веселу картинку про керівника. А за годину ви пишете коментарі під постом у Instagram-акаунті, який ніколи в житті не бачили.

І так кожного дня. Змінюється ситуація та обстановка — пожирач часу. А ви не помічаєте, що життя минає. Без самореалізації, цілей та плану з досягнення.

Спробуйте зараз написати простий ранковий графік з часом, а якому не буде: переглянути сторіс у Instagram або відкрити електронну пошту та погортати розсилки. Тільки важливі дії, які не виконати в інший час, крім ранку.

Пишіть графік на кожен день у блокноті. І завжди носіть поряд: в рюкзак. Або невеличкий в гаманець.

Планер у телефоні – теж варіант. Але зайти в телефон заради смішних собак і котів цікавіше, ніж відкрити програму і забити графік на день вперед — не забувайте про це, коли захочете зайти в блокнот, але випадково відповіли на повідомлення і забули про графік.

Позбудьтесь телефону під час навчання

Згідно з дослідженням RescueTime, на марні справи в телефоні йде, в середньому, 3 години та 15 хвилин щодня. Понад 20% користувачів витрачають 4.5 години. 

Перегляньте зараз, скільки часу ви проводите в Instagram. Подумайте, чи складно почати вчитися, якщо скоротити проміжок на 50%?

Ось кілька варіантів, як позбутися телефону на час навчання:

  1. Відключіть зв'язок та інтернет на відведені 30 хвилин за графіком. Нічого без вас за цей час не станеться.

  2. Покладіть телефон до іншої кімнати. Якщо є шафа з замком — зачиняйте її. А ключ заберіть подалі від робочого місця.

  3. Віддайте ключ або телефон іншій людині. Перед тим увімкніть режим «Без звуку», щоб не відволікатися на повідомлення.

А якщо телефон розрядився, а навчаєтесь з ноутбуку чи ПК – не заряджайте, доки не закінчите лекцію чи практичне завдання.

 

Знайдіть мотивацію отримувати знання на IT-курсі

Запитайте у керівника, як ви можете допомогти бізнес-процесам, якщо отримаєте знання на курсі IT. А якщо вже є чим поділитися: порадьте автоматизувати відправку звітів, напишіть програму, яка сама заповнює дані про роботу відділу в таблицю, тощо.

Застосовуйте отримані знання в реальних ситуаціях. Так ви не тільки засвоюєте інформацію краще, а й підвищуєте цінність як особистості — більше знаєте, є варіанти заробітку поза роботою; так і найманого працівника  — робите більше, висловлюєте нові ідеї для компанії, замінюєте сисадмінів та айтішників, яких немає у штаті.

Спробуйте стати дизайнером для компанії, доки проходите курс «Комп'ютерна графіка та дизайн». Або розкажіть про ідеї автоматизації процесів керівництва, вивчаючи курс «Розробка програмного забезпечення». Напишіть безкоштовно програму на Python  для компанії – ви побачите, як працює продукт, що потрібно доповнити або де усунути помилку. Портфоліо поповниться кейсами з результатами.

А з графіком Комп'ютерної Академії 75 000 студентів встигають працювати, і навчатися. І у вас немає причин думати, що не вийде так само!



Автор:

IT STEP

Редакція IT STEP

Soft skills

Програмування

Графіка та дизайн

Маркетинг

ТОП-10 найбільш затребуваних професій на дистанційній роботі у 2023 році

Світ змінюється з неймовірною швидкістю. Недавні події, такі як глобальні пандемії та технологічний бум, надали величезний вплив на ринок праці, прискорюючи перехід до цифрової економіки та трансформацію звичних робочих просторів.

Світ змінюється з неймовірною швидкістю. Недавні події, такі як глобальні пандемії та технологічний бум, надали величезний вплив на ринок праці, прискорюючи перехід до цифрової економіки та трансформацію звичних робочих просторів. Згідно з багатьма дослідженнями, дистанційна робота не лише стає новим стандартом, але й, можливо, залишиться ключовим елементом багатьох галузей у майбутньому. З такою різкою зміною пейзажу зайнятості багато професій, які раніше вважалися "офісними", сьогодні активно переходять в онлайн. Для тих, хто шукає ро�

ШАГ логотип

Soft skills

Програмування

Проблеми, з якими зіштовхуються початківці, коли вивчають програмування

Багато починаючих програмістів зіштовхуються з труднощами та питаннями, які можуть здатися непереборними на перший погляд. Можливо, ви відчуваєте затруднення з розумінням складних концепцій

Багато починаючих програмістів зіштовхуються з труднощами та питаннями, які можуть здатися непереборними на перший погляд. Можливо, ви відчуваєте затруднення з розумінням складних концепцій, загубилися в великому обсязі інформації, або, може бути, у вас виникли сумніви в своїх здібностях. Не хвилюйтеся, всі ці проблеми є природними на початковому етапі вивчення програмування. У цій статті ми намагатимемося допомогти вам розібратися з можливими проблемами та надамо практичні поради, які допоможуть вам подолати ці труднощі. Ми переконан�

ШАГ логотип

Графіка та дизайн

10 сайтів для заробітку графічного дизайнера

Графічний дизайн - це творче та затребуване мистецтво, яке може приносити великий дохід. У цій статті ми розглянемо 10 популярних платформ, які пропонують дизайнерам унікальні можливості продажу своїх творінь.

Графічний дизайн - це творче та затребуване мистецтво, яке може приносити великий дохід. У цій статті ми розглянемо 10 популярних платформ, які пропонують дизайнерам унікальні можливості продажу своїх творінь. Від сайтів, що спеціалізуються на графічних дизайнах, до маркетплейсів із широким спектром категорій – кожна платформа надає дизайнеру зручні інструменти та потрібну аудиторію. На цих платформах дизайнери можуть продавати свої роботи у вигляді графічних елементів, ілюстрацій, шаблонів, логотипів та багато іншого. Будь-яка платфор

ШАГ логотип

Soft skills

Програмування

Побудова та розуміння алгоритмів: крок за кроком для новачків

Алгоритми відіграють ключову роль у світі програмування. Це фундаментальні інструменти для вирішення завдань та створення програм. Незалежно від вашого досвіду, уміння створювати ефективні алгоритми – невід'ємна навичка для програміста.

Алгоритми відіграють ключову роль у світі програмування. Це фундаментальні інструменти для вирішення завдань та створення програм. Незалежно від вашого досвіду, уміння створювати ефективні алгоритми – невід'ємна навичка для програміста. Крім програмування, алгоритми застосовуються в багатьох областях, починаючи від управління бізнес-процесами до побудови маркетингових стратегій. Без ефективних алгоритмів складно уявити сучасний світ технологій. Алгоритми дозволяють програмістам вирішувати завдання ефективніше та оптимізуват

ШАГ логотип

Online ITStep

Цікаво переглянути історії наших випускників?

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності