Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Які типові помилки допускають програмісти-початківці

IT STEP Academy

Програмування

30.06.2022

455 переглядів

Навіть програмісти з досвідом можуть допускати помилки, а що вже говорити про початківців. У цій статті ми з вами розглянемо найпоширеніші помилки, які роблять новачки в IT-сфері.

1. Планування – його відсутність чи перебір

Початківець програміст повинен добре ознайомитися із завданням, спланувати ціль, і лише потім приступати до створення коду. Без підготовки вийде «сирий» результат, і якщо думати, що можна написати код нашвидкуруч, то це абсолютно невірний варіант.

Але й перестаратися з підготовкою не варто, адже це займає багато часу, який міг піти на суть процесу.

2. Гонитва за новими тенденціями

Використання нової технології тільки для того, щоб віддати данину моді – це не метод для програміста. У новачків ще мало досвіду роботи з новим інструментом, та й у всіх мало досвіду в роботі з ним, тому що він тільки вийшов на ринок, тому проколів не уникнути.

Наприклад, якщо веб-розробник розробляє додаток і йому потрібна база даних, краще користуватися старими та перевіреними PostrgreSQL, MySQL та SQLite замість нової NoSQL, яка ще не протестована часом.

3. Продовження роботи над неправильним рішенням

Створення програм та додатків потребує точності. Якщо стало зрозуміло, що щось пішло не туди, краще повернутись і переробити, а не виправляти помилки в коді. Їх можна виправити й все навіть працюватиме, але це все одно, що склеювати тріснуту вазу: вона не буде цілісною і не є ніякою цінністю.

Тому варто зайняти вихідне становище та зрозуміти, з якого моменту потрібно виправити ситуацію.

4. Принципове небажання шукати та запитувати

Багато новачків вважають, що запитувати порад у колег – це соромно. Або шукати допомоги в Google – це непрофесійно. Але це не так. Головне при цьому знати, що шукати і як користуватися цим.

Знання у фахівця, звичайно, мають бути, але якщо десь вже є готовий код, то навіщо витрачати час на його створення. Веб-технологія – це, швидше, стандартна, ніж творча робота.

Моніторинг схожих завдань та рішень ще й покаже помилки, яких може припуститися програміст. Тож пошук потрібної інформації може захистити від серйозних відхилень у роботі та упущень деталей, про які новачок у програмуванні й не підозрював.

5. Копіпаст за будь-якого випадку

Копіпаст і програмування – сумісні речі, але, якщо це трапляється постійно, то видно вже ознаку непрофесіоналізму. Копіювання зі stackoverflow при кожному завданні не навчить практичного вирішення завдань. І в якийсь момент можна просто не знайти потрібного коду, а самому створити буде неможливо.

І навіть коли за допомогою copy-paste можна закрити завдання, то потрібно розібратися в скопійованому коді спочатку самому, а вже потім вносити його в програму, адже чужі помилки в програмуванні нікому не потрібні.

6. Непрозорість назв змінних та функцій

Новачки іноді хочуть або скоротити роботу, або просто показують розумний вигляд і прописують код занадто хитромудро і незрозуміло. Для інших фахівців це зайва морока під час читання.

Наприклад, мовою Python айтішник-початківець може прописати перемінні так:
def a(b)
    return math.pi*b
 
а може написати так:
def circle_length(diameter):
        return math.pi*diameter

Другий варіант значно спростить поняття того, що саме виконує цей код.

7. Передчасна оптимізація

Якщо новачки оптимізують код, не розібравшись до кінця, що саме потрібно оптимізувати, то їхня робота – це викинутий час на вітер.

Розглянемо з прикладу функції list_tree:
def print_tree(tree)
   nodes = list_tree(tree)
   for node in nodes:
         print get_node_data_from_database(node)

Якщо оптимізувати цю функцію, то можна упустити підготовку запиту до бази даних з інтеграцією за отриманими даними:

def print_tree(tree)
   nodes = list_tree(tree)
   nodes_data = get_node_data_from_database(nodes)
   for node_data in nodes_data:
         print node_data

 

Невеликі поради для новачків у програмуванні

Вам потрібно:

  • Не боятися контакту з іншими більш досвідченими колегами та запитувати поради, попередньо, звичайно, написавши код самостійно.
  • Щоразу тестувати свій код і не думати, що якщо він написаний, значить усе буде працювати автоматично.
  • Не нехтувати стилем написання коду, прозорістю назви змінних та відповідного форматування.
  • Не вигадувати нічого нового та «геніального», адже все вже створено раніше, і його просто не варто ускладнювати.
  • Не пускати в експлуатацію недопрацьоване завдання з сирим кодом, так званими милицями, на яких додаток довго не протримається.

Будьте уважні, допитливі, постійно вчіться, і у вас все вийде!
 



Автор:

IT STEP Academy

Багато чого не зробиш, поки не вивчишся. Але багато треба зробити, щоб навчитись. Конфуцій

Soft skills

Програмування

Графіка та дизайн

Маркетинг

ТОП-10 найбільш затребуваних професій на дистанційній роботі у 2023 році

Світ змінюється з неймовірною швидкістю. Недавні події, такі як глобальні пандемії та технологічний бум, надали величезний вплив на ринок праці, прискорюючи перехід до цифрової економіки та трансформацію звичних робочих просторів.

Світ змінюється з неймовірною швидкістю. Недавні події, такі як глобальні пандемії та технологічний бум, надали величезний вплив на ринок праці, прискорюючи перехід до цифрової економіки та трансформацію звичних робочих просторів. Згідно з багатьма дослідженнями, дистанційна робота не лише стає новим стандартом, але й, можливо, залишиться ключовим елементом багатьох галузей у майбутньому. З такою різкою зміною пейзажу зайнятості багато професій, які раніше вважалися "офісними", сьогодні активно переходять в онлайн. Для тих, хто шукає ро�

ШАГ логотип

Soft skills

Програмування

Проблеми, з якими зіштовхуються початківці, коли вивчають програмування

Багато починаючих програмістів зіштовхуються з труднощами та питаннями, які можуть здатися непереборними на перший погляд. Можливо, ви відчуваєте затруднення з розумінням складних концепцій

Багато починаючих програмістів зіштовхуються з труднощами та питаннями, які можуть здатися непереборними на перший погляд. Можливо, ви відчуваєте затруднення з розумінням складних концепцій, загубилися в великому обсязі інформації, або, може бути, у вас виникли сумніви в своїх здібностях. Не хвилюйтеся, всі ці проблеми є природними на початковому етапі вивчення програмування. У цій статті ми намагатимемося допомогти вам розібратися з можливими проблемами та надамо практичні поради, які допоможуть вам подолати ці труднощі. Ми переконан�

ШАГ логотип

Графіка та дизайн

10 сайтів для заробітку графічного дизайнера

Графічний дизайн - це творче та затребуване мистецтво, яке може приносити великий дохід. У цій статті ми розглянемо 10 популярних платформ, які пропонують дизайнерам унікальні можливості продажу своїх творінь.

Графічний дизайн - це творче та затребуване мистецтво, яке може приносити великий дохід. У цій статті ми розглянемо 10 популярних платформ, які пропонують дизайнерам унікальні можливості продажу своїх творінь. Від сайтів, що спеціалізуються на графічних дизайнах, до маркетплейсів із широким спектром категорій – кожна платформа надає дизайнеру зручні інструменти та потрібну аудиторію. На цих платформах дизайнери можуть продавати свої роботи у вигляді графічних елементів, ілюстрацій, шаблонів, логотипів та багато іншого. Будь-яка платфор

ШАГ логотип

Soft skills

Програмування

Побудова та розуміння алгоритмів: крок за кроком для новачків

Алгоритми відіграють ключову роль у світі програмування. Це фундаментальні інструменти для вирішення завдань та створення програм. Незалежно від вашого досвіду, уміння створювати ефективні алгоритми – невід'ємна навичка для програміста.

Алгоритми відіграють ключову роль у світі програмування. Це фундаментальні інструменти для вирішення завдань та створення програм. Незалежно від вашого досвіду, уміння створювати ефективні алгоритми – невід'ємна навичка для програміста. Крім програмування, алгоритми застосовуються в багатьох областях, починаючи від управління бізнес-процесами до побудови маркетингових стратегій. Без ефективних алгоритмів складно уявити сучасний світ технологій. Алгоритми дозволяють програмістам вирішувати завдання ефективніше та оптимізуват

ШАГ логотип

Online ITStep

Цікаво переглянути історії наших випускників?

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності